Α΄ ΦΑΣΗ

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Β2 Υποόμιλος

 

Α΄ΓΥΡΟΣ

Ημερ/νίαΓήπεδοΏραΣ υ ν ά ν τ η σ ηΑποτ
1η Αγωνιστική
23/12/2017ΠΕΑΚ ΙΩΑΝ.15:00ΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑΑΟ ΗΡΑΚΛΗΣ 0-3
14/1/2018ΠΕΑΚ ΙΩΑΝ.10:00ΑΣ ΕΛΠΙΔΑΠΓΣ 3-2
2η Αγωνιστική
3/1/2018ΠΕΑΚ ΙΩΑΝ.10:00ΑΟ ΗΡΑΚΛΗΣΑΣ ΕΛΠΙΔΑ 3-0
30/1/2018ΠΕΑΚ ΙΩΑΝ. 10:30ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ 0-3
3η Αγωνιστική
4/1/2018ΠΕΑΚ ΙΩΑΝ.10:00ΠΓΣΑΟ ΗΡΑΚΛΗΣ 0-3
8/1/2018ΠΕΑΚ ΙΩΑΝ.15:30ΑΣ ΕΛΠΙΔΑΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 3-0
4η Αγωνιστική
4/1/2018ΠΕΑΚ ΙΩΑΝ.12:00ΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑΑΣ ΕΛΠΙΔΑ 1-3
10/1/2018ΠΕΑΚ ΙΩΑΝ.15:30ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝΠΓΣ 0-3
5η Αγωνιστική
5/1/2018ΠΕΑΚ ΙΩΑΝ.12:00ΠΓΣΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ 0-3
5/1/2018ΠΕΑΚ ΙΩΑΝ.10:00ΑΟ ΗΡΑΚΛΗΣΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 3-0

 

Β΄ΓΥΡΟΣ

Ημερ/νίαΓήπεδοΏραΣ υ ν ά ν τ η σ ηΑποτ
6η Αγωνιστική
13/1/2018ΠΕΑΚ ΙΩΑΝ.11:00ΑΟ ΗΡΑΚΛΗΣΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ 3-0
30/1/2018ΠΕΑΚ ΙΩΑΝ. 12:30ΠΓΣΑΣ ΕΛΠΙΔΑ 0-3
7η Αγωνιστική
17/1/2018ΠΕΑΚ ΙΩΑΝ.12:30ΑΣ ΕΛΠΙΔΑΑΟ ΗΡΑΚΛΗΣ 0-3
4/2/2018ΠΕΑΚ ΙΩΑΝ. 10:00ΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
8η Αγωνιστική
21/1/018ΠΕΑΚ ΙΩΑΝ.11:00ΑΟ ΗΡΑΚΛΗΣΠΓΣ 3-0
5/2/0186ο ΕΠΑΛ15:00ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝΑΣ ΕΛΠΙΔΑ
9η Αγωνιστική
26/1/2018ΠΕΑΚ ΙΩΑΝ.09:00ΑΣ ΕΛΠΙΔΑΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ 3-0
24/1/2018ΜΕΤΣΟΒΟΠΓΣΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

 

10η Αγωνιστική
3/2/2018ΠΕΑΚ ΙΩΑΝ. 20:00ΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑΠΓΣ
29/1/2018ΠΕΑΚ ΙΩΑΝ. 15:00ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝΑΟ ΗΡΑΚΛΗΣ 0-3

 

Ημερ/νίαΓήπεδοΏραΣ υ ν ά ν τ η σ ηΑποτ
1ος ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ
10/2/20182ος/2ου ΥΠΟΟΜΙΛΟΥ1ος/1ου ΥΠΟΟΜΙΛΟΥΑ1
31/1/20182ος/1ου ΥΠΟΟΜΙΛΟΥ1ος/2ου ΥΠΟΟΜΙΛΟΥ
2ος ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ
3ή4/2/20181ος/1ου ΥΠΟΟΜΙΛΟΥ2ος/2ου ΥΠΟΟΜΙΛΟΥΑ2
3ή4/2/20181ος/2ου ΥΠΟΟΜΙΛΟΥ2ος/1ου ΥΠΟΟΜΙΛΟΥ
1ος ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ
10ή11/2/2018Β2Α11
10ή11/2/2018Α2Β1
2ος ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ
24ή25/2/2018Α1Β22
24ή25/2/2018Β1Α2
ΘΕΣΕΙΣ 3-4
3ή4/3/2018ΗΤΗΜ_1ή2ΗΤΗΜ_2ή1
10ή11/3/2018ΗΤΗΜ_2ή1ΗΤΗΜ_1ή2
ΘΕΣΕΙΣ 1-2
3ή4/3/2018ΝΙΚ_1ή2ΝΙΚ_2ή1
10ή11/3/2018ΝΙΚ_2ή1ΝΙΚ_1ή2

 

Σύστημα διεξαγωγής :

Από τον Β΄ όμιλο προκρίνονται στη Β΄ Φάση οι δυο (2) πρώτες βαθμολογικά ομάδες κάθε υποομίλου και θα αγωνιστούν στους  προημιτελικούς με διπλές αναμετρήσεις στην έδρα κάθε ομάδας .

Σε περίπτωση ισοβαθμίας μετά το τέλος των δύο αναμετρήσεων θα ισχύσουν κατά σειρά ο λόγος των σετ και ο λόγος των πόντων.

Σε περίπτωση και νέας ισοβαθμίας θα γίνεται ένας επιπλέον αγώνας σε ουδέτερη έδρα την οποία θα καθορίζει η ΕΣΠΕΔΕ με δική της ευθύνη.

Η ομάδα που θα καταλάβει την υψηλότερη θέση στη βαθμολογία θα αγωνίζεται στο δεύτερο παιχνίδι των διπλών αναμετρήσεων στην έδρα της.

Σε περίπτωση αγώνα με τη συμμετοχή ομάδων οι οποίες στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος κατέλαβαν στους υποομίλους τους ίδια θέση κατάταξης για τον χαρακτηρισμό της ομάδας η οποία θα αγωνιστεί στο δεύτερο παιχνίδι στην έδρα της  θα πραγματοποιείται από την ΕΣΠΕΔΕ κλήρωση. Οι προημιτελικοί θα διεξαχθούν 31/1/2018 και 3ή4/2/2018. Οι ημιτελικοί  θα διεξαχθούν 10ή11/2/2018 και 24ή25/2/2018. Για τις θέσεις 3-4 και 1-2 τα παιχνίδια θα διεξαχθούν στο διάστημα 3ή4/3/2018 και 10ή11/3/2018 αντίστοιχα.